Vefk

Hocaların maharetini konuşturduğu, her zaman özel olarak üzerinden çalışılması gereken ve pek çok ilmi içinde barındırması nedeniyle ciddi anlamda araştırma, bilgi ve tecrübe gerektiren vefk, herkes tarafından yapılamaz. Sadece işinin ehli insanlar tarafından hazırlanabilen bu kadim çalışmalar, gayb alemlerinin enerjilerinin belki de en verimli şekilde kullanıldığı, en doğru biçimde istekler için yönlendirildiği uygulamalardır.

Pek çok insan, vefk ilminin adını duysa da, vefk nedir sorusunun cevabını istedikleri biçimde alamamakta. Özellikle internette yer alan çok sayıda bilgi kirliliği nedeniyle, vefk konusunda istenen doğrulukta yanıtları bulmak oldukça güç hale gelmekte. Buna ilaveten, kendilerini hoca olarak tanıtan ancak bilgisi vefk gibi kadim bir konu için yeterli olmayan insanların yanlış yönlendirmesi ile, vefk yapımının basit olduğu ve herkes tarafından gerçekleştirilebileceği düşünülmekte.

Vefk yapan hocalar, ilim açısından diğer çalışmalara kıyasla çok daha üstün olmak zorundadır. Bu çalışmalarda, daha önce adını bile duymadığınız alanlar kullanıldığı için, vefkin herkes tarafından yapılamayacağını görmek gayet doğaldır. Bu alanların tamamı özel olarak eğitim gerektirir ve alınan eğitim doğrultusunda belli seviyede tecrübeye ihtiyaç duyar.

Bu alanda çalışmaya yeni başlamış hocaların bile, pek çoğu vefk nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmemektedir. Zaman gerektiren bu kadim uğraş, sadece bu işe gönül vermiş insanlar tarafından yürütülebilir. Vefk konusunda insanların genel yanılgısının aksine, herkes vefk yapamaz veya bu konuda bilgi sahibi olamaz.

Her işte olduğu gibi, vefk konusunda da işin uzmanları kendini her zaman belli eder. Çoğu zaman sorduğunuz sorulara verdikleri yanıtlarla, size karşı takındıkları tavırlarla, gerçekten vefk yapan hocaları tespit edebilirsiniz. Ancak, işini bilmeyen veya dolandırıcılık amaçlı vefk yaptığını söyleyen insanlar, sorularınıza cevap vermekten kaçınacak veya yetersiz yanıtlarla vakit kazanacaktır. Bu doğrultuda, hangi hocayı tercih edeceğinizi belirlerken, iyi bir araştırma ve çalışma öncesinde kısa bir sohbet işinizi kolaylaştıracaktır.

MedyumHocalar.net’e gelen medyum yorumlarına göz atmak ve kendi yorumlarınızla diğer ziyaretçilere ışık tutmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir