Yıldızname Nedir?

Pek çok kişi, büyü konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmadığı gibi, aynı zamanda özel bir araştırma alanı olan ve en az büyü kadar yeterli bir bilgi birikimi, tecrübe gerektiren yıldızname konusunda da farklı yorumlar yapmaktadır. Özellikle tarih boyu kullanılan bu ilim dalının büyü ile karıştırıldığı yaygın olarak görülen bir yanılgıdır.

Yıldızname bakan hocalar, hiçbir şekilde bu işlemi yaparken büyü yöntemlerine başvurmazlar. Yaygın kanının aksine, bu çalışmaları gerçekleştirirken herhangi bir büyülü sözcük kullanılmaz veya diğer büyü uygulamalarındaki gibi malzemelere başvurulmaz.

Yıldızname, aynı zamanda fal olarak ele alınsa da, fal uygulamalarından geniş bir şekilde ayrılır. Yıldızname bakan hocalar, bu çalışmaların fal olmadığından sık sık bahsederler. Özellikle, geleceği ve gayb alemlerinin bilgilerini bildirmemesi açısından bu çalışmaların fal olarak ele alınması yanlış bir bilgi olarak görülmektedir.

Yıldızname, kişilerin yalnızca hayattaki durumlarını daha net görebilmelerine katkı sağlayan, özel bir çalışmadır. Belli konular üzerinde, özellikle yapıldığı zaman, o konularda insanlara rehberlik etmesi amacıyla katkı sağlar. Yıldızname bakan hocaların da söylediği gibi, yıldızname hiçbir zaman yapılması gerekenleri söylemez veya olacakları açık şekilde anlatmaz. Tamamen yönlendirme amaçlı bilgi vererek, kişilerin hayatında olacakları önceden görebilmesini sağlar.

Yıldızname, yıllar boyu kullanılmış, oldukça etkili bir ilim dalıdır. Çoğu insan bu çalışmalarda kullanılan ilimlerin adını dahi bilememektedir. Özellikle uzun yıllar boyu geliştirilen ve yıldızname bakan hocalar tarafından öğrenilen bu ilimler, yapılan çalışmaların çok daha etkili olmasını sağlamıştır.

Yıldızname, hiçbir zaman büyü ile karıştırılmamalıdır. Bu uygulama içerisinde herhangi bir büyü unsuru bulunmaz. Büyü çalışmalarında kullanılan ilimlerden bazıları ortak olarak yıldıznamede de kullanılıyor olsa bile, çalışmanın niteliğinin büyü olması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Geri getirme büyüsü ile ilgili bilgi sahibi olmak için arşivimize göz atabilirsiniz.

MedyumHocalar.net’e gelen medyum yorumlarına göz atmak ve kendi yorumlarınızla diğer ziyaretçilere ışık tutmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir