Kıbrıs Medyum

Farklı iki coğrafyada faaliyet gösteren medyumlar arasında kullanılan yöntemlerin farklı olması gayet doğaldır. Medyumlar, bu işi tek bir kitaba bağlı kalarak yapmazlar. Kişiden kişiye göre değişen, her defasında yeniden şekillenmek zorunda olan bir kurallar bütünü ile hareket ederler. Bir medyum, bir kişiye yaptığı büyü çalışmasının birebir aynısını başkasına yapamaz, mutlaka yöntemi değiştirmek zorundadır.

Her medyum hoca belli konularda kendine özgü bir yöntem geliştirebilir. Kıbrıs medyum hocalarından biri kendine göre bir bağlama büyüsü üretmişken, bir diğer Kıbrıs medyum hocası çok daha farklı bir yöntem kullanarak bağlama büyüsü yapıyor olabilir. Bu gibi durumlarda medyum hocaların yöntemleri kişiler tarafından sorgulanmamalı, iş her zaman olması gerektiği gibi ehline bırakılmalıdır.

Coğrafyalar yine aynı şekilde büyü çalışmaları üzerinde doğrudan etkili olabilmektedir. Kıbrıs medyum hocaları bazı konularda iyi iken, bazı çalışmalarda daha farklı alternatif yöntemleri değerlendirmek isteyebilirler. Bu tarz durumlarda medyum hoca aldığı eğitimi ve tecrübesini kullanarak, kendisine danışan kişiye en iyi sonucu verebilecek uygulamayı yapar.

Medyumlar çalışmalarını çok uzun süren bir eğitim süreci sonucunda öğrenir. İlk çağlardan beri süregelen medyumluk geleneği doğrultusunda, medyum hocalar üstat medyumlardan öğrendikleri teknikleri kendilerine özgü yöntemler ile harmanlayarak çalışmalarını çok daha etkili hale getirebilmektedir. Bu yöntemler ile çalışan medyumlar, yaptıkları her işi kişiye özgü ve kesin etkili hale getirir.

Kıbrıs medyum hocaları da tıpkı diğer medyumlar gibi bu geleneklere sadıktır. Çocukluktan itibaren yetiştirildikleri tarz ile gelişen bu yöntemler günümüzde de uygulanmaya devam etmektedir. Tıpkı ilk dönem medyumları gibi, tüm medyumlar üstat bir hoca tarafından yetiştirilir ve temel teknikler el verme yöntemi ile aktarılır. Bu bilgiler, her daim medyumlar tarafından saklanır ve sadece insanların iyiliği için kullanılır.

MedyumHocalar.net’e gelen medyum yorumlarına göz atmak ve kendi yorumlarınızla diğer ziyaretçilere ışık tutmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir